VIDEO: Bezpilotné vozidlo Robocar sa prvýkrát predviedlo na trati v Paríži

Robocar - Paríž

Prvé bezpilotné pretekárske auto Robocar sa prvýkrát predstavilo pred očami fanúšikov na trati v Paríži, kde absolvovalo kompletné kolo. Už nedávne predstavenie tohto technologického zázraku vyvolalo skvelé ohlasy a podobne to vyzeralo aj v metropole Francúzska, kde sa cez víkend konali šieste preteky Formuly E.

Šéf technológií v rámci projektu Roborace, Bryn Balcombe, pre oficiálny web Formuly E prezradil, že účasť v Paríži bola veľmi dôležitá. „V zákulisí sme absolvovali množstvo testov, takže je to trochu zvláštne, lebo ľudia sa zrazu zjavia a tvrdia, že sme dnes zmenili svet. Nám sa však zdá, že sme to urobili už pre niekoľkými týždňami. Je to veľké podujatie a ukázať sa pred verejnosťou je pre nás veľmi dôležité.“

Robocar - Paríž

„Tri týždne sme testovali v súkromných priestoroch. Práve preto sme neboli v Monaku, vyvíjali sme softvér. Mali sme k dispozícii pretekársku trať postavenú pre nás, ktorá bola podobná tým vo Formule E. Potrebovali sme to kvôli správnemu rozpoznávaniu senzorov a tréningu v správnom prostredí,“ priznal Balcombe.

Počas testov sa vozidlo Robocar v istej chvíli zastavilo, čo Balcombe vysvetlil nasledovne. „Kontrolovali sme presnosť stopy v ôsmej zákrute. Tiahla sa len zopár milimetrov od bariér a to je z hľadiska bezpečnosti príliš tesné. V tej chvíli sme stopu zmenili, aby sme sa uistili, že nebudeme tak blízko.“

Takto to vyzeralo počas sobotnej Paríž ePrix, kde sa v ranných hodinách dostalo na trať prvé bezpilotné pretekárske auto Robocar.

 

Zdroj: FIAFormulaE.com, foto: Roborace.com

comments